V současnosti existuje celá řada možností, jak se zabavit bez toho, aniž byste museli vycházet to domu nebo dokonce z pokoje. Stačí mít jen počítač a připojení k internetu. V případě, že toto není šálek vaší kávy, ale rádi byste se přeci jen zúčastnili nějaké té adrenalinové akce, můžete zkusit buďto klasický paintball nebo modernější alternativu v podobě Laser games. Tyto dvě hry jsou si v mnoha ohledech dosti podobné, ale zároveň se v některých podstatných detailech docela rozcházejí.
Máte-li ale rádi moderní typ her, nejspíše vám bude více vyhovovat pálit po svých protihráčích světelné paprsky nežli kuličky naplněné barvivem.
Již výše byl zmíněný hlavní rozdíl mezi všeobecně známým paintballem a stále ještě trochu neznámými Laser games. V prvním případě se používají speciální pistole, jejichž zásobníky se plní kuličkami, které jsou naplněné barvivem. Každý zásah je tak samozřejmě hned vidět a pokud nemáte ochranný oděv, tak i hodně cítit. Je potřeba mít dokonce i celo obličejovou průhlednou masku, jinak by zúčastnění mohli přijít k velké úhoně. V druhém případě je také nutné mít speciální oblečení. To má formu lehké vesty. Ta není určena k ochraně, ale k zaznamenávaní zásahů. I když to může znít na první pohled nebezpečně, nemají laserové pušky takové schopnosti jako ve filmech. Jedná se jen a pouze o světlo, jehož zásah bolí asi stejně jako když na vás posvítí baterkou .
Laser games nejsou určeny pouze pro mladé, ale dokáží si je užít i střední generace a v mnoha případech i lidé starší padesáti let. Vzhledem ke vzrůstající popularitě je nezbytné si vždy objednat arénu v dostatečném předstihu, jinak se na vás nemusí dostat. Samotná cena není nijak drastická a v podstatě kopíruje ceny, které běžně stojí jedno paintballové klání, což rozhodně není pro většinovou společnost likvidační částka.