Takovým poměrně novým trendem posledních let se stalo hipsterství. Nikdo vlastně vůbec neví, kdo takový hipster je a kdo už jím vlastně není, jaké oblečení nosí nebo nenosí a jaké má názory či co se mu vlastně příčí .
I přesto všechno, když vidíme sedět v kavárně či nějakém jiném podniku elegána, který má zanedbaný vzhled a potetovanou ruku, často přemýšlíme nad tím, jestli to náhodou není jeden z hipsterů. Kteréže vlastně rysy se hipsterům přisuzují?
Kromě vousů a tetování také retro styl nebo způsob bydlení. Začněme ale od začátku.
Jistě si každý z nás už povšimnul, že si muži nechávají narůst plnovous, který je doplněn dokonalým knírem. Věřte nebo ne, ale nejednomu z nich upravuje plnovous kadeřník, který je určen pro vousy a to v barber shopu. K hipsterskému vzhledu patří také nedbalý rozcuch a celá potetovaná ruka. Nebo dokonce obě. Motivy tetování jsou vlci, lišky, stromy nebo jiné přírodní motivy, které jsou doplněny geometrickými tvary či proužky.
Co se týká retro stylu, rozhodně záleží na každém, jakým způsobem hipstery vnímá. Někteří jim přisuzují vytahané svetry a flanelové košile, doplněné retro batohy a pletenými kulichy. Jiní je zase vidí jako elegány s košilemi a motýlky, vestičkami a saky. Ženy mají v oblibě retro šaty a sukně a kromě toho volná trička, kalhoty nebo cardigany. Nejčastějším doplňkem jsou kulaté brýle, plátěné tašky a hodinky.
Nelibost se ale také projevuje v zařizování bytů nebo některých kaváren. Hipsteři mají vášeň hlavně pro starý nábytek, který můžete vidět v antikvariátech. Čím je ošoupanější, tím je lepší. Nejlepší by bylo, kdyby každá židle byla jiná, stůl byl pocákán barvami a v kuchyni se objevovalo retro nádobí. Stěny neupravené, viditelné cihly, ze stropu visící kabely se žárovkou. Prostě a jednoduše bohémský styl. Je důležité dodat, že ne každého lze ale podle tohoto zařadit do škatulky hipsterů. Každý člověk je totiž jiný a svůj životní styl volí srdcem a ne sympatiemi.